Pages Navigation Menu

Najlepsze maszyny do szycia Juki

 

Jaką maszynę do szycia Juki wybrać?

 

Maszyna do szycia to produkt, jaki będzie nam służył wiele lat. Dlatego bardzo ważne jest, aby kupić taki model, który spełni nasze oczekiwania, a jednocześnie nie zrujnuje naszego budżetu. Dla osób, które przymierzają się do zakupu maszyny do szycia, prezentujemy przewodnik dotyczący tych produktów firmy Juka. Postaramy się przedstawić maszyny do szycia Juki w dobrych cenach, a także wskazać, na co należy zwracać uwagę podczas zakupu.

Firma Juka to japoński producent maszyn do szycia. Swoją działalność rozpoczęła w roku 1947. Początek produkcji to maszyny do użytku domowego, a po sześciu latach działalności firma rozszerzyła swój asortyment o urządzenia przemysłowe. Urządzenia firmy Juka, to światowa czołówka maszyn do szycia. W ofercie firmy znajdują się produkty przeznaczone dla osób o różnych umiejętnościach i potrzebach. Można znaleźć proste maszyny dla laików, w tym maszyny dla dzieci, i równocześnie maszyny przemysłowe, do bardzo wymagającej, ciągłej pracy.

Maszyny, jak każde urządzenie, również przechodzą dobę komputeryzacji. Jednak wciąż można kupić maszyny mechaniczne, które są wyposażone w silnik elektryczny, a pozostałe parametry mają ustawiane manualnie. Taka dobra i tania maszyna do szycia Juki ma napęd działający za pomocą rozrusznika nożnego, którego nacisk reguluje użytkownik. Maszyny takie możemy jeszcze podzielić na takie, które płynnie ustawiają gęstość i szerokość szycia, oraz takie, które tę regulację mają skokowo. Te drugie to tańsze modele.

Maszyna elektroniczna zamiast pokręteł i suwaków posiada przyciski, za pomocą których użytkownik wybiera rodzaj ściegu. Standardowo maszyny takie mają ekran LCD, na którym widać ustawienia. Co ważne, maszyna nie przyjmie błędnych ustawień użytkownika, które wykraczają poza możliwości urządzenia.

Najdroższe modele to maszyny komputerowe. Są to też urządzenia elektroniczne, ale dodatkowo umożliwiają zapisanie własnych ustawień, i tym samym zapamiętywanie wzorów do późniejszego wykorzystania. Maszyny takie mają w swej pamięci np. literki i pozwalają na wszywanie napisów. Są to modele dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy mają doświadczenie w szyciu, a także szukają prostej obsługi.

Najbardziej zaawansowana technologicznie jest jednak maszyna zwana owelokiem. Jest to maszyna przemysłowa, służąca do specjalistycznego obszywania elementów elastycznych tkanin, a także do zabezpieczania przed pruciem. Owerloki posiadają również wiele wzorów ściegów do wykorzystania.

 

 

Juki HZL-29Z

 

Pierwszy z prezentowanych modeli w naszym przewodniku to Juki HZL-29Z. Jest to mechaniczna, wieloczynnościowa, maszyna do użytku domowego. Łączy ona zaletę niskiej ceny i posiadanie wielu użytecznych funkcji. Maszyna ma chwytacz rotacyjny, zapewniający ściegi wysokiej jakości. Siedmiopunktowy układ ząbków transportowych zapewnia dobry przesuw zarówno cienkiej, jak i grubej tkaniny.

Maszyna dysponuje 22 rodzajami ściegów, w tym np. czterostopniowym obszywaniem dziurki. Mamy tu możliwość regulacji długości ściegu do maksymalnej długości 4 mm. Szerokość jest również ustawialna, a maksimum to 6,5 mm. Ponadto producent wyposażył to urządzenie w automatyczny nawlekacz nici, bieg wsteczny, oraz oświetlenie LED.

Nie bez znaczenia jest też to, że maszyna ma tzw. wolne ramię, do szycia „w kółko”. Wyposażenie dołączane do modelu to 3 szpuleczki, śrubokręt mały i duży, stopka do dziurek, stopka do guzików, oraz pokrowiec na maszynę.

Opinie o maszynach do szycia Juki HZL-29Z, mówią, że jest to model, który posiada dużą gamę pięknych ściegów ozdobnych, a także owerlok i wiele innych, ciekawych ustawień. Klienci chwalą czytelną i dobrze napisaną instrukcję obsługi, pozwalającą nauczyć się pełnej obsługi tej maszyny.

 

 

 

Juki MO-654DE

 

Drugi produkt Juki MO-654DE to maszyna owerlokowa. Zewnętrze wymiary urządzenia to 270 mm (szer) x 345 mm (głęb) x 295 mm (wys), a waga wynosi 7 kg. Ta 2 igłowa maszyna może używać w trakcie szycia 2, 3 lub 4 nici równocześnie. Maksymalna szerokość ściegu igły prawej wynosi 4 mm, a igły lewej 6 mm. Długość ściegu jest regulowana w zakresie 1 – 4 mm.

A szyć ten model może z prędkością do 1500 ściegów/minutę. Owerlok dodatkowo został wyposażony w nawlekacz nici dolnego chwytacza, co znacznie ułatwia i przyspiesza zmianę koloru nici. Maszyna posiada również tak ważną regulację naprężenia nici, ściegi maszyny są regulowane za pomocą łatwo dostępnych zewnętrznych regulatorów.

Jako wyposażenie dodatkowe producent załącza, torbę, pokrowiec, zapasowe igły, wkrętak, pędzelek do czyszczenia maszyny, oraz oliwiarkę. Każde urządzenie również posiada czytelną instrukcję obsługi.

Opinie klientów niejednokrotnie mówią o tym, że jest to najlepsza maszyna do szycia Juki. Zdecydowanie klienci stwierdzają, że jest ona warta swojej ceny. Użytkowanie jest intuicyjne, maszyna też cicho pracuje.

 

 

 

Juki HZL-357ZP- C

 

Ostatnia z opisywanych maszyna Juki HZL-357ZP- C, to elektroniczne urządzenie, którego nie powstydziłby się żaden krawiec. Maszyna posiada automatyczne nawlekanie igły, czytelny programator wyboru ściegów z ekranem LCD i z zapisem wybranego ściegu.

Pole pracy oświetla lampka LED. W urządzeniu tym zastosowano 7-mio punktowy system transportu materiału, dzięki czemu tkaniny o różnej grubości i fakturze, będą tak samo dobrze przesuwane pod stopką, której nacisk również jest regulowany.

Dodatkowo maszyna ta posiada bardzo silne wkłucie, co umożliwia szycie grubych i wielowarstwowych tkanin. W szyciu ciężkich materiałów pomaga również 2 stopniowy mechanizm podnoszenia stopki, jak również specjalny mechanizm ułatwiający start.

Za pomocą tego modelu możemy szyć, pikować, haftować, przyszywać guziki, obszywać dziurki etc. Maszyna w swym wyposażeniu dodatkowym ma takie akcesoria jak: stopka do suwaków, dziurek, guzików, prowadnik do pikowania, trzymak szpulki, pakiet 3 igieł, nożyk – przecinak do dziurek, szczoteczka i 3 szpulki.

Całość została umieszczona w sztywnej walizce. Użytkowników cieszy cicha praca i dobra jakość maszyny. A także niezliczona ilość dobrej jakości ściegów i automatyczne nawlekanie igły.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...