Pages Navigation Menu

Najlepsze maszyny do szycia dla początkujących

 

Jaką maszynę do szycia dla początkujących wybrać?

 

Szycie to pomysł na biznes, sposób, żeby naprawić zniszczone ubrania. Dla wielu osób jest to również pasja. Jednak projektowanie ubrań i realizacja świetnych projektów nie jest możliwa bez dobrej maszyny do szycia.

W tym poradniku przedstawiamy wskazówki dotyczące zakupu tego urządzenia. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wyróżniamy maszyny mechaniczne oraz komputerowe. Oba modele będą dobre, różnią się tylko sposobem uruchamiania i obsługą. Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, a obsługa ekranu dotykowego jest dla ciebie banalnie prosta, wybierz maszynę komputerową. Musisz jednak wiedzieć, że takie sprzęty są droższe. Jeśli  lubisz tradycyjne rozwiązania, model mechaniczny okaże się niezastąpiony. Mechaniczne maszyny mogą mieć chwytacz wahadłowy lub rotacyjny. Natomiast modele komputerowe mają chwytacz rotacyjny. Jaka jest różnica, który rodzaj chwytacza będzie najlepszy? Łatwiejszy w obsłudze jest chwytacz rotacyjny, dlatego modele, które go posiadają będą najlepsze dla osób początkujących, zaczynających swoją przygodę z szyciem.

Ściegi to kolejna kwestia. Ilość dostępnych ściegów jest istotna. Oczywiście więcej nie znaczy lepiej, ale na pewno daje więcej możliwości. Ważny jest nie tylko ich rodzaj, ale również szerokość i długość. W przypadku modeli mechanicznych maksymalna szerokość wynosi 5 mm, natomiast maszyny komputerowe mogą mieć nawet 9 mm.

Zwróć też uwagę na to, czy maszyna posiada automatyczny nawlekacz igły. Obecnie tylko bardzo podstawowe modele nie mają tego rozwiązania, a musisz wiedzieć, że ułatwi Ci to pracę. Wybieraj też modele, które mają automatyczne obszywanie dziurek na wymiar guzika.

Przed zakupem warto sprawdzić opinie o maszynach do szycia dla początkujących. Dzięki temu dowiesz się, co o danych modelach myślą użytkownicy oraz krawcowe, które dobrze znają się na tego typu sprzętach. Producenci zawsze uważają, że ich sprzęt jest najlepszy, a więc dobrze jest to zweryfikować z ocenami użytkowników.

Uwzględniając powyższe przygotowaliśmy poniższe zastawianie. Zawiera ono 3 bardzo dobre maszyny do szycia dla początkujących w dobrych cenach, które cieszą się wieloma pochlebnymi recenzjami konsumentów i zawierają wszystkie funkcje niezbędne do rozpoczęcia przygody z szyciem.

 

 

Singer 8280

        

Najlepsza maszyna do szycia dla początkujących to Singer 8280. Urządzenie ma 7 ściegów, w tym: obrzucający, zygzakowy, zygzakowy potrójny, kryty elastyczny oraz 22 funkcji użytkowych. Wszystkie z nich mogą być regulowane, aby dostosować sprzęt do naszych potrzeb, rodzaju materiału, czy efektu, jaki chcemy uzyskać.

Model ten ma zatrzaskowy system mocowania stopek oraz chwytacz wahadłowy, a także wiele automatycznych rozwiązań, w tym obszywanie dziurki, czy nawijacz szpuli. Wygodnym rozwiązaniem jest wbudowany pojemnik na wyposażenie, dzięki któremu zachowamy porządek w naszej pracowni. Za pomocą tej maszyny wykonasz wszystkie podstawowe zadania związane z szyciem, m.in. automatycznie obszyjesz dziurki na guziki, zacerujesz różne rozdarcia, wszyjesz różnego rodzaju elementy, w tym koronki, suwaki, monogramy i taśmy.

Opinie o tym produkcie również zachęcają do jego zakupu. Uważany jest za mocny i niezawodny. Poza tym konsumenci zauważają, że maszyna jest prosta w obsłudze, co jest szczególnie istotne dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z szyciem.

 

Janome Sewmini Deluxe

 

Łatwa w użyciu maszyna Janome Sewmini Deluxe z chwytaczem rotacyjnym to nasza druga propozycja. Jest wszechstronne urządzenie, idealne dla początkujących. Model ten jest wyposażony w 10 najważniejszych programów szycia. Zalecana jest dla dzieci od 8 roku życia.

W komplecie z maszyną otrzymasz zasilacz oraz czytelną instrukcję obsługi w języku polskim. Urządzenie bez problemu zszywa do 6 warstw lekkich tkanin. Model ten jest lekki – waży zaledwie 2,5 kg, dlatego jest wygodny w przenoszeniu, i co więcej może towarzyszyć Twojemu dziecku nawet w czasie wakacji. Ma ściegi proste i ozdobne zygzaki. Chociaż z pozoru wygląda jak zabawka, tak naprawdę może być doskonałą dodatkową maszyną dla doświadczonego krawca. Nie jest to w żaden sposób model, który odbiega od poważnych maszyn.

Ma taki sam sposób nawlekania nici, szpulkę wkładaną od góry, chwytacz rotacyjny, a także wolne ramię do szycia trudno dostępnych miejsc. Nie dziwi więc fakt, że ta dobra i tania maszyna do szycia dla początkujących cieszy się takim uznaniem wśród konsumentów. Uważana jest za solidne, dobrze wykonane urządzenie.

 

 

Łucznik Zofia

 

Nasza ostatnia propozycja to Łucznik Zofia. Model ten ma 24 programy szycia i 4-stopniowe obszywanie dziurek, co czyni go bardzo funkcjonalnym. Poza tym ma bardzo wysokie podnoszenie stopki, co pozwala na szycie kilku warstw cienkiego materiału lub jednej warstwy bardzo grubego materiału.

Istnieje też możliwość zastosowania podwójnej igły, w celu szycia dekoracyjnego. Model ten ma chwytacz rotacyjny i funkcję szycia wstecznego. Płynna regulacja prędkości szycia oraz długości ściegu ułatwia nam obsługę maszyny. W zestawie znajdziemy cztery szpulki nici, zestaw igieł, szynę prowadzącą, stopkę do przyszywania guzików oraz wszywania zamków, a także dwa wkrętaki, smarowniczkę ręczną, stopkę do dziurek na guziki. Wygodna rączka do przenoszenia sprawia, że model ten jest bardzo mobilny.

Ma też praktyczne oświetlenie, które ułatwi nam pracę w źle oświetlonych pomieszczeniach. Poza tym urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, idealne dla osób początkujących. Przez konsumentów zostało docenione za solidne wykonanie, mobilność i dużą ilość funkcji, dzięki któremu szycie jest bardziej interesujące.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...