Pages Navigation Menu

Najlepsze maszyny do szycia Singer

 

Jaką maszynę do szycia Singer wybrać?

 

Doświadczenie w krawiectwie ma ogromny wpływ na wybór maszyny. Osoba doświadczona, o dużych potrzebach wybiera sprzęt zaawansowany, z dużą ilością funkcji, natomiast mniej doświadczone krawcowe potrzebują urządzeń, które łatwo się obsługuje. Mając na uwadze potrzebę obu grup wybraliśmy trzy maszyny do szycia Singer w dobrych cenach, które zaspokoją potrzeby obu grup. Dlaczego akurat marka Singer?

 

Singer to znane amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkują maszyn do szycia. Zostało założone w 1851 roku w Nowym Jorku i przez wszystkie lata działalności zyskało uznanie wielu firm krawieckich oraz krawców amatorów. Firma produkuje maszyny z dobrymi, mocnymi podzespołami, które używane są na całym świecie. Opinie o maszynach do szycia Singer są bardzo pochlebne. Każdy, nawet najbardziej podstawowy model uważany jest za solidny.

Wyróżniamy dwa podstawowe typy maszyn – mechaniczne i komputerowe. Te drugie zyskują coraz większą popularność, ale wiele osób uważa, że maszyna mechaniczna to najlepsze urządzenie dla osób początkujących, gdyż pozwala doszlifować umiejętności krawieckie. Maszyny mechaniczne mają chwytacz wahadłowy lub rotacyjny, natomiast komputerowe wyłącznie rotacyjny. Który chwytacz wybrać? Oba są bardzo dobre, aczkolwiek wiele osób uważa, że rotacyjny jest łatwiejszy w obsłudze.

Aby maszyna była jak najbardziej funkcjonalna, bardzo ważne są typy dostępnych ściegów (im więcej tym lepiej). Różnorodność ściegów pozwala nam uzyskać ciekawe efekty. Jeśli potrzebujesz sprzętu do profesjonalnego punktu krawieckiego, czy szwalni, kieruj się zasadą – im więcej tym lepiej. Bardzo ważna jest też automatyczna funkcja obszywania guzików i dziurek na guziki.

Kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę to zmiana docisku stopki, co jest ważne, gdy używamy materiałów o różnej grubości.  Jeśli chcesz szyć jeans lub kilka warstw materiału to dla Ciebie priorytet.

Istotna jest też sama obudowa. Musi być solidna, aby raz zakupiony sprzęt starczył nam na kilka lat. Następna rzecz to praktyczny pojemnik na akcesoria. Sprawdź też, czy do maszyny dołączono pokrowiec z rączką. Zwłaszcza, gdy planujesz przewozić maszynę i chcesz, aby była bardziej mobilna i wygodna do przenoszenia.

Stosując się do powyższych wskazówek i korzystając z poniższego rankingu z całą pewnością wybierzesz dobry, solidny i funkcjonalny sprzęt.

 

 

Singer 8280

 

Najlepsza maszyna do szycia Singer to model 8280. Jest to urządzenie posiadające 7 ściegów, w tym: obrzucający, zygzakowy, zygzakowy potrójny i kryty elastyczny. Ma także 22 funkcje użytkowe, które mogą być regulowane- w celu dostosowania sprzętu do naszych potrzeb, jak również rodzaju materiału. Sprzęt posiada zatrzaskowy system mocowania stopek oraz chwytacz wahadłowy. Producent zadbał też o naszą wygodę i zastosował wiele praktycznych, automatycznych rozwiązań, w tym obszywanie dziurki, czy nawijacz szpuli. Maszyna ma wbudowany pojemnik na wyposażenie. Nie jest to najbardziej zaawansowany sprzęt, co niewątpliwie stanowi jego ogromną zaletę. Konsumenci podkreślają, że maszyna jest łatwa w obsłudze i umożliwia wykonanie wszystkich podstawowych zadań związane z szyciem, w tym m.in. cerowanie rozdarć, wszywanie różnego rodzaju elementów, np.: suwaków, monogramów i taśm. Poza tym użytkownicy maszyny podkreślają, że jest mocna i niezawodna, a ze względu na łatwy system obsługi, stanowi ciekawą propozycję dla początkujących krawców.

 

 

 

Singer 3323     

 

Singer 3323 to niezawodna maszyna do szycia w domowym zaciszu, a nawet w zakładzie krawieckim. Jest to model posiadający 23 wzory ściegów. W komplecie znajduje się regulator obrotów oraz stopki (wielofunkcyjna, do wszywania zamków błyskawicznych, obszywania dziurek i przyszywania guzików). W zestawie znajdziemy też takie elementy, jak: komplet igieł, trzy szpulki, nożyk do przecinania dziurek, prowadnik, a także mały i duży kapturek na szpulkę. Zadbano też o inne elementy, które usprawnią użytkowanie maszyny i jej transportowanie. Znajdziemy tutaj śrubokręt, filcową podkładkę, osłonę ząbków transportera oraz specjalny pokrowiec. Urządzenie ma chwytacz rotacyjny.  Model ten ma funkcję automatycznego nawlekania igły, a także system regulacji długości i szerokości ściegów. Posiada też praktyczną rączkę do przenoszenia i oświetlenie. Wszystkie podzespoły są metalowe i bardzo solidne, a więc całość będzie nam służyć przez wiele lat. Zarówno osoby posiadające doświadczenie w szyciu, jak i te dopiero początkujące zgodnie stwierdzają, że jest to solidny sprzęt, który łatwo się obsługuje.

 

 

Singer 4423

 

Model 4423 to to dobra i tania maszyna do szycia Singer. Charakteryzuje ją nowoczesny wygląd. Ma 23 wzory ściegów. Posiada wzmocnioną konstrukcji, a więc jest solidna i z powodzeniem może być używana do profesjonalnego szycia. Ma metalowe podzespoły oraz blat wykonany ze stali nierdzewnej. Posiada funkcję 1-stopniowego obszywania dziurek na guziki. W komplecie znajduje się regulator obrotów. Charakteryzuje ją wysoka prędkość szycia: 1100 ściegów na minutę. Urządzenie posiada wygodny w obsłudze chwytacz rotacyjny oraz system szybkiego nawlekania nici. W maszynie znajdziemy też automatyczny nawijacz szpuleczki. Aby transportowanie urządzenia nie stanowiło problemu ma wbudowana uchwyt do przenoszenia oraz pojemnik na wyposażenie. W zestawie znajdują się również inne praktyczne narzędzia, jak wygodny obcinacz nici, stopka do obszywania dziurek, do guzików, nożyk i pędzelek. Poza tym komplet zawiera  igły, tarczki i szpulki (duża i mała), trzpień na szpulki, filcowa podkładka. Produkt ceniony jest przez konsumentów za solidną obudowę i wielorakość funkcji.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4.73 out of 5)
Loading...